Ohlédnutí za létem v klášteře
30.11.2014

Ohlédnutí za létem v klášteře

Letos v létě se Františkánský klášter v Hostinném stal dějištěm několika zajímavých akcí, které bychom si spolu s vámi rádi připomněli.
MEDOBRANÍ
14.6.2014   
Hojně navštívenou akcí se stal první ročník Medobraní, během kterého byli zúčastnění seznámeni s životem včel, ale i s prací včelařů.

KLÁŠTERNÍ STRUNY
12.7.2014 

Druhou červencovou sobotu se v rajském dvoře kláštera uskutečnil první ze série koncertů uváděných pod názvem Klášterní struny. Vystoupil nadějný jičínský písničkář Matěj Čejchan bandzone.cz/tcheichan a podkrkonošská skupina Tlupa Tlap www.tlupatlap.cz/koncerty.


19.7.2014 
Druhý dvojkoncert byl ve znamení jazzu, blues a latinsko-americké hudby. První vystoupila místní jazzová skupina Stará škola. Následovala královehradecká kapela Jazz Police www.jazzpolice.cz/.


26.7.2014
Třetí koncertní večer vystoupili skupiny Handgranate duo (oba členové pocházejí z Hostinného) a trutnovský Effect. bandzone.cz/effect
PORCIUNKULE V KLÁŠTEŘE
2.8.2014

Také během tradiční slavnosti Porciunkule, která je historicky spjata s františkány a jejich klášterem (viz: www.porciunkule.cz/o-porciunkuli) byl pro návštěvníky připraven zajímavý program. Nejprve zahrála mladá vrchlabská jazzová skupina The Grooves, následoval koncert duchovní hudby v podání Krkonošského Collegia Musica po němž proběhla mše pod širým nebem. 
3.8.2014
Nedělní dopoledne patřilo klasické hudbě. V Galerii antického umění vystoupilo Vrchlabské dechové kvinteto.