Klášterní struny 2016 / Retro Projekt, Tlupa Tlap
9.7.2016

Klášterní struny 2016 / Retro Projekt, Tlupa Tlap

 9. 7. 2016 / 20:00 RETRO PROJEKT

21:00 TLUPA TLAP

Vstupné: 80 Kč


RETRO PROJEKT je hudebním počinem zpěvačky Markéty Bínové a kytaristy Petra Brousila, další členové jsou Vilda Beránek (klarinet) a v současnosti i Pavel Bartoš (kontrabas).

Repertoár je zaměřen na šansonové klasiky a gypsy-swingové, jazzové skladby 30. - 60.let dvacátého století a na občasné vyjímky a odskoky do ostatních žánrů i jiných období. Retro projekt hraje covery a přidává i svou vlastní tvorbu ve stylu retra a šansonu.

Projekt byl založen v roce 2014 a čtveřice se stále obohacuje o nové písně, má za sebou nemálo koncertů po převážně pražských kavárnách, galeriích a klubech.

http://bandzone.cz/retroprojekt?at=news

TLUPA TLAP

Skupina nyní již řádně promíchaná příbuzenskými vztahy vznikla na sklonku roku 1996 a od té doby hraje a hraje a někdy taky nehru-nehru. Při různých pokusech nasadit do hudby netradiční nástroje (kromě břichomluvectví zkusili snad všechno), nástroječky a rušidla. Za jejich hudební výjevy ke svým originálním textům byla skupina nejednou oceněna na přehlídkách a festivalech a nevyhnuli se ani několika výskytům v českých "telespaces"...

http://bandzone.cz/kaluze?at=news