Výstava fotografií
2.10.2015

Výstava fotografií

Zveme Vás na výstavu fotografií Pavla Taclíka "Krkonoše"
Vernisáž se uskuteční v pátek 2. 10. 2015 od 17:00 hod.

Pavel Taclík
Narozen r. 1973 v Jilemnici.V mládí často pobýval v knihařské a paspartérské dílně svého dědy a tady při rámování obdivoval krkonošskou přírodu na fotografiích Mistra Zdenko Feyfara. Fotografování se vážně věnuje od r. 2006, kdy si pořídil digitální zrcadlovku Canon – této značce je věrný dodnes. Nejraději z celých Krkonoš má oblast Zlatého návrší a Kokrháče. Každé roční období je pro něj krásné, ale nejraději má prolínání podzimu se zimou a to nejen pro pestrost barev.

Fotografie publikuje v časopisu Krkonoše – Jizerské hory, vystavoval v infocentru v Hostinném, muzeu Policie ČR v Praze, Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí, Muzeu Českého ráje v Turnově. Byl hostem pořadu Zázraky přírody v České televizi, kde uvedl svoji asi nejproslulejší fotografii „Brockenské strašidlo“, jeho snímky se objevují v pořadu Počasí ČT. Je členem fotoklubu FHFB Jilemnice a významně se podílí na jeho úspěších v soutěžích.
Tato výstava představuje výběr autorových fotografií z let 2007–2014. Další snímky a nabídka fotografií Pavla Taclíka je na stránkách www.fotokrkonose.cz